OV  KSČM  DOMAŽLICE

 

 

 

 

 

A  JE  PO  VOLBÁCH...

           Nastal čas zhodnotit výsledky voleb. Vítězové mohou slavit, poražení si budou lízat rány. Ale kdo patří mezi vítěze a kdo mezi poražené? Toť otázka.

           S týdenním odstupem od voleb se dá zjednodušeně říci, že vítězi jsou všichni zvolení, Zasednou do poslaneckých lavic a v tom nejlepším případě mají čtyři roky o svůj život relativně dobře postaráno.

           A poražení. Při podrobnějším pohledu na výsledky voleb a vývoji české politické scény se dá bez nadsázky říci, že to jsou všichni voliči bez ohledu na to, kterou dnes už parlamentní stranu volili.

           Vrcholní představitelé sociální demokracie jsou tak zahledění do vlastní skvělé jedinečnosti, že při hodnocení volebních výsledků nepochopili jak dvojkolejnost vedení ČSSD  je připravila o značné procento hlasů. Tak si po volbách dali repete a naštvali tak i zbytek svých příznivců.

           Z předvolební kampaně ANO jsme se v podstatě dověděli jen to, že oni to budou umět lépe. To stačilo k obsazení druhé pozice. Budou ale praktické politické kroky tohoto nečitelného seskupení opravdu ku prospěchu lidu této republiky, nebo je tu jen další (a mnohem větší) podnikatelsko-ekonomický subjekt, který touží po tom, aby si mohl bez problému umetat cestu pro své vlastní podnikání?

           KSČM má svůj jasný program, ale bez nabídky nějakého předvolebního „taháku“ se nerozhodnutí voliči získat nedají. Slib zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví pomohl sociální demokracii vyhrát krajské volby, přestože to s nimi vůbec nesouviselo. KSČM v podstatě slibovala jen to, co bez uzardění slibovaly i všechny ostatní strany od leva do prava.

           TOP 09 se stává vůdčí silou pravice, ale její volební výsledek tomu neodpovídá. A to má velké štěstí, že figurka dobromyslného starého knížetepána je pro mnohé voliče stále populární. Mnoho voličů „topky“ si neuvědomuje, že jemu zpoza šosu vykukuje zprofanovaný Kalousek.

           ODS v současné době působí jako banda nezvedených školáků, kteří ještě nepochopili, že už nastal školní rok a s ním i nějaké povinnosti - oni mají stále prázdniny a tak si jen hrají na významnou pravicovou stranu, která zemi ochrání před (neexistujícím) komunistickým nebezpečím. A to byl taky v podstatě jediný bod jejich volebního programu. To je tak ubohé, že se od nich odvrátil i tatíček zakladatel. Vůbec se mu nedivím, i když jeho důvod byl asi jiný.

           Úsvit Tomia Okamury se vyznačuje především tím, že kritizuje obecně známé skutečnosti naši vrcholové politické scény. Ale politika je také o řízení a budování, bude na to tato parta nadšenců stačit?

           KDU-ČSL - je opět v parlamentu. To je v pořádku, ale voliči této strany by si měli uvědomit, že základ veřejné/neveřejné politiky této strany je spojen jednak s hájením zájmů Vatikánu (katolické církve) a tedy doslova zlodějských církevních restitucí. Zahraniční napojení je zase na Sudetoněmecký landsmanschaft. Ani jedno však není ku prospěchu lidem žijícím v této zemi.

           Myslíte si, že některá z těchto stran naplní očekávání svých voličů? S pravděpodobností hraničící s jistotou se dá říci, že nikoli. Asi opravdu platí to, že svět/volič chce být klamán. Jak dlouho ale ještě???

Ing. Josef Bartoníček

Tisková komise OV KSČM