OV  KSČM  DOMAŽLICE

 

 

 

             Současně probíhající práce na rekonstrukci silničního průtahu Domažlic nejen omezují projíždějící řidiče a místní obyvatele, ale navozují i otázky bezpečnosti silničního provozu a již tolik let zmiňovaného silničního obchvatu našeho okresního města. Bez ohledu na činnost firmy provádějící rekonstrukční práce, (které pracovníkům firmy v současném počasí a navíc za plného provozu, nikterak nezávidím), se naše město dostává stále častěji do situace dopravního kolapsu.


           Lze s úspěchem pochybovat o tom, že v blízké budoucnosti nápor dopravy poleví, spíše naopak. Tedy určitě, pokud ministerstvo dopravy uskuteční svůj záměr zpoplatnění silnice I. třídy č. 26. Tato situace bude kolapsem nejen pro Všeruby, Kdyni a další obce na trase z Německa na silnici 1. třídy č. 22 směrem na Klatovy, ale i pro samotné Domažlice. Situace, která je dnes k vidění na křižovatce ,,U Golema”, se může stát standardem běžného dne. V případě jakéhokoli problému v Masarykově ulici je město v podstatě neprůjezdné. Pro tranzitní nákladní dopravu, které se chceme z pochopitelných důvodů ve městě zbavit, to potom platí i v případě ulic 28. října, U nemocnice, Poděbradova a Husova. Dá se říci, že dnešní situace v dopravě je doslova nácvikem na situaci v nedaleké budoucnosti, pokud nedojde k výstavbě již mnoho let zmiňovaného silničního obchvatu .

 

           Všem je jasné, že pro samotné zastupitele Domažlic je jednání s představiteli ŘSD těžkým oříškem. Jak situaci řešit a zmíněnou investici dostat do plánu ŘSD v dohledné době a ne až pro slibovaný rok 3200, protože tato stavba nemá prioritu? Na to by nám mohli dát odpověď naši zástupci v zastupitelstvu Plzeňského kraje, poslanci parlamentu České republiky za Plzeňský kraj, či náš senátor. Co vy na to ?

                                                                                                             Ing. Petr Žáček                                                                                                                                                    Předseda OV KSČM Domažlic

Silniční  obchvat  Domažlic