OV  KSČM  DOMAŽLICE

 

 

 

           Velký sál hotelu Hubertu v Poběžovicích byl v sobotu 14. prosince 2013 hostitelem účastníků okresní konference komunistů okresu Domažlice. Téměř stovka delegátů a jejich hostů v průběhu pětihodinového jednání věnovala pozornost nejen zhodnocení uplynulého období včetně letošního volebního roku, ale zejména směřování naší práce v budoucnu.

           Základním východiskem by v naší práci mělo být naše každodenní působení na své okolí  -  v rodině, na pracovišti, v zájmových organizacích, v místě bydliště. Naše chování a jednání musí v každém okamžiku jasně ukazovat, že jsme komunisté, že naše základní heslo „S lidmi pro lidi“ není jen předvolební proklamace, ale životní postoj každého komunisty.

           Velký význam působení na veřejnost vně naší strany podtrhl i slavnostní akt, při kterém bylo jednadvacet soudruhů a soudružek oceněno za práci, která zdánlivě nemá s KSČM nic společného. Že je tomu ale právě naopak, to ve svém diskuzním vystoupení zdůraznil předseda jedné nedávno založené základní organizace Milan Pepo. Během několika měsíců existence si jejich organizace v obci Seměvice vybudovala takovou autoritu, že v mimořádných volbách zde získala KSČM 44 % hlasů.

           Zhodnocením podzimní kampaně a zejména výsledků předčasných parlamentních voleb zaujal nejmladší delegát třiadvacetiletý Petr Cvalín. Jeho působení na Facebooku i na blogu na serveru iDnes.cz ukazuje, že i mladí lidé mohou mít vyzrálé názory a nebojí se je obhajovat na veřejnosti.

           Nutnou součástí konference byly i volební akty. Velký význam pro další období bude mít i určité omlazení členů okresního výboru. S jakou chutí budou nově zvolení funkcionáři pracovat, to se ukáže hned na počátku roku 2014, kdy bude v Domažlicích již XXIII. třešničkový ples. Pokud můžete, tak přijeďte v pátek 28. února do Domažlic. Určitě nebudete litovat.

                                                                                         Josef Bartoníček         

Tisková komise OV KSČM

 

 

DOMAŽLIČTÍ  KOMUNISTÉ  ROKOVALI