OV  KSČM  DOMAŽLICE

 

 

 

 

 

HALTRAVSKÁ  BOTA  2015

           Trochu neobvyklý průběh měla letos tradiční turistická akce – Haltravská bota – kterou pro své členy a příznivce již mnoho let organizuje OV KSČM Domažlice ve spolupráci s ZO KSČM Klenčí pod Čerchovem jako Memoriál Františka Janečka – člověka, který se na vzniku celé akce významně podílel.

           S ohledem na počasí (35° C ve stínu), věk i zdravotní stav se všichni účastníci dopravili do přírodního areálu klenečských sportovců v Caparticích a teprve odtud ti „skalní“ turisti vyráželi na tůry po okolní překrásné přírodě. Jejich cílem byla především Kurzova rozhledna na Čerchově – nejvyšší hoře Českého lesa.

           Ostatní účastníci se mezitím bavili při harmonice a vlastním zpěvu i přátelskými hovory s lidmi „stejné krevní skupiny“. Obnovit energii jim pomohly i vlastní zdroje – opékání buřtů, či bufet klenečských pořadatelů.

           Celou akci zahájil předseda OV KSČM Domažlice Ladislav Urban. Zastupitel Plzeňského kraje Věstislav Křenek zase upozornil na události, které nás v nejbližším období čekají a to nejen na politické scéně.

           Po více než pěti hodinách se účastníci rozjeli do svých domovů s pocitem, že strávili příjemné odpoledne. Ti, kdo se nemohli zúčastnit, se mohou alespoň v naší fotogalerii přesvědčit, že i poslední tropický den tohoto léta se nám náležitě vydařil.                                                                Ing. Josef Bartoníček, tisková komise OV